PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 17.01.2022
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

STŘEDEČNÍ GLOSY 10.11.2021

Miroslava Macka
Učitelka, která se jako jedna ze dvou pedagogů ZŠ Za Chlumem v Bílině na Teplicku nakazila covidem, v nemocnici zemřela. Právu to v pondělí potvrdila starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).
„Je to bohužel pravda,“ řekla starostka s tím, že blíže se k tragické události nebude vyjadřovat. „Je to soukromá věc rodiny,“ dodala.
Na webu pak škola v pondělí potvrdila, že zesnulou je jedna z učitelek. „S velkou lítostí a bolestí Vám oznamujeme, že dnes v noci zesnula jedna z našich zaměstnankyň a blízkých kolegyň. S ohledem na rodinu a blízké v současné chvíli nebudeme více sdělovat, vzpomínku zveřejníme během tohoto týdne,” stojí v prohlášení školy.
Tolik zpráva. Tak moment! Je-li to soukromá věc rodiny, tak proč se o tom široce píše? A pokud jde o snahu šířit, že na covid se přece umírá (nechte se očkovat!), pak by bylo zapotřebí doplnit další informace. Byla očkovaná? Měla nadváhu? Jaké další choroby měla?
Uvědomujete si, páni novináři, jaký těmito poloinformacemi a polopravdami vytváříte ohromný prostor pro spekulace?

Vévodkyni Camillu zaskočilo, že na klimatologické konferenci v Glasgowě vypouštěl americký prezident Biden hlasitě methan a další plyny. Což nechápu, stačí přece zavřít další atomovou elektrárnu a je po problému!

Monika Čírtková na facebooku:
Zaznamenala jsem zprávy o vyšetřování mediálně známého psychiatra Jana Cimického pro sexuální napadení.
Takové kauzy, více či méně závažné, se tu v poslední době objevují; z těch nedávných lze jmenovat případ jednoho dnes už bývalého politika nebo známého novináře celostátní redakce.
Pokud by se ukázalo, že nařčení lékaře Cimického jsou pravdivá, jde o velmi závažné jednání, které by zcela jistě nebylo možné nijak omluvit.
Je tady ale jeden problém.
K jednání, z něhož je nařčen, mělo dojít před mnoha lety. To nesnižuje jeho závažnost, není to ani náznakem žádná omluva, nicméně hraje to významnou roli při vyšetřování takových obvinění a v případném soudním řízení.
Velmi snadno se může stát, že takový skutek je pro časový odstup nedokazatelný nebo z důvodu promlčení už nestíhatelný.
Setkala jsem se s tím i v praxi, u jedné poměrně složité obhajoby, a myslím, že pro tyto případy by mělo platit to, co se říkávalo při svatebních obřadech: "... nechť promluví teď, nebo ať navždy mlčí."
Pokud žena veřejně obviní muže ze sexuálního násilí s odstupem několika let nebo dokonce desetiletí, je to krajně problematický a pochybný postup. Ani trochu nezpochybňuji obtížnou situaci žen, které jsou nebo byly takovému chování vystaveny, chápu, že možnosti obrany mohou být velmi limitované - ale psát to po dvaceti letech na sociální sítě, to je jen přidávání dalšího zla k tomu, které už bylo spácháno.
Takové obvinění totiž nejenže obvykle nelze spolehlivě dokázat, nelze je ani důvěryhodně vyvrátit. Ve vzduchu pak zůstává pachuť a směs negativních emocí: křivda, zášť, nespravedlnost, bezmoc, hnus, pohrdání, na obou stranách. Všechno se to vrší do pyramidy zla, z jejíhož vrcholu padají kameny zase k úpatí a hrozí zranit každého, kdo se vyskytuje poblíž.
Zkrátka, pokud už se něco takového stane, řešením je oznámit to hned nebo co nejdříve, jakmile to je možné. Psát to po X letech na Facebook není řešení, ale výroba nových problémů.
Sleduji docela znechuceně, jak teď kdekdo - a to i lidé, kteří očividně nemají zameteno před vlastním prahem - ohrnují nad obviněným lékařem nos, staví na odiv svou vysokou morálku a přejí mu, ač ateisté, nejhorší pekelná muka.

Když tak poslouchám stesky na „nekorektní“ vtípky Marka Ebena při uvádění Star Dance, došlo mi, nemaje již léta televizi, že dnešní přístroje zřejmě nemají tlačítko na vypnutí přístroje nebo přepnutí programu. Já se totiž dobrovolně nekoukám, nejsa sadomasochistickým flagelantem, na fotografie všelijakých ochránkyň a ochránců současné ujeté korektnosti.

Pokrok se zastavit nedá! Také jste si dozajista všimli, že dnes načerpáte pohonné hmoty za tisíc korun mnohem rychleji, nežli před časem.
DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 10.11.2021
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA