PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 17.01.2022
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

PONDĚLNÍ GLOSY 15.11.2021

Miroslava Macka
Kdekdo vyčítá Markétě Adamové Pekarové „vyčuranost“, neboť dle nich nechce převzít odpovědnost za vládní funkci a raději si bude lebedit bez jakékoliv odpovědnosti v poslanecké sněmovně. Domnívám se, že to tak není a v poslanecké sněmovně si lebedit nebude, neboť záhy oznámí odchod na mateřskou a zbaví se i toho vedení schůzí…

Ve školách se bude testovat, ovšem testovat se budou jen nenaočkované děti. Doufám, že výsledek bude interpretován tak, že očkování dokonale chrání před nákazou, neboť z pozitivně testovaných dětí bylo 100% neočkovaných.

Soukmenovci rodáka z Braunau si opět připomněli historické kořeny a jali se jednat…

Lotyšská vláda přijala radikální zákon, který zakazuje tamním zákonodárcům vykonávat funkci, pakliže nepodstoupili očkování či neprodělali onemocnění covid-19.
Lotyšský parlament schválil zákon, který brání neočkovaným zákonodárcům vykonávat jejich funkci, tzn. hlasovat o návrzích a účastnit se debaty, píše zpravodajská agentura BNO News.
Dodávám: Ještě stále Vám to nedochází?

Pietro Falcone na facebooku:
Čtu v originálu knihu Nicola Machiaveliho Vladař (il Principe). Psal ji jako učebnici vládnutí pro nejmocnější renesanční rodinu Medici už r. 1513. Církev zařadila roku 1559 dílo na Index zakázaných knih s komentem: "Náleží k nejnemravnějším spisům vůbec" To nebránilo vladařům všech věků se jí řídit. Tajně ji četl a obohatil poznámkami i Napoleon Bonaparte. S těmi knihu později vydali. Je mi ctí ji vlastnit. K Machiaveliho citátu: "Zdá-li se vám smysl dění nejasný a reakce na něj lid rozdělující, sledujte vždy toky peněz neb těm, co situaci tvořili, jistě nejde o blaho ani jedné ze skupin lidu zvlášť pokud to hlasitě proklamují", N. Bonaparte dopsal r. 1819: "Vždy je snadné a výhodné vytvořit frontovou linii pro dvě skupiny hlupáků, jež se přou a jinou cestou si dojít pro zisk." Něco mi říká, že knihu četli i současní vladaři. Ještě jeden Nicolo: "Lidé jsou tak hloupí a tolik se pachtí za tím, co právě potřebují, že kdo chce klamat, vždy najde ty, kteří se klamat rádi dají a pro své potřeby napadnou kohokoliv a zpětně si to omluví spravedlností či péčí o blaho celku" K tomu Napoleon: "Vždy se najde skupina lidí, jež ve snaze se vlísat do přízně vladaře obstará špinavou práci za něj, ale netuší, že za to nezíská jeho přízeň, ale pohrdání a že takových se zbaví jako první, protože se jim nedá věřit."

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Moje blízká příbuzná pracuje u výrobce prémiových sirupů. Vím od ní, že SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce) provádí několikrát ročně kontrolní nákupy na různých prodejnách v ČR, nechává (na náklady výrobce) provádět rozbory složení a také kontroluje množství tekutiny v lahvích. Při případných i minimálních odchylkách ukládá citelné pokuty. A ještě z jiného soudku potravinářského trhu: když hospodský natočí pivo několik milimetrů pod míru, dostává vysokou pokutu. Proč? V obou případech stát hájí zájmy spotřebitele.
Jak to máme s vakcínami? Čtvrteční pořad „Máte slovo“ ukázal, že ani na špičkových lékařských pracovištích přední lékaři vůbec netuší kolik kapaliny v ampuli je. Nejprve z ní namíchávali 4 dávky, pak pět, nyní šest. Ze stejného množství! Tedy oproti původní deklaraci výrobce o velikosti obsahu se tento jeví o celých 50% jiný! Přední lékaři také vůbec netuší, v jakém skupenství se preparát nachází při minus 80 st. Celsia a jaké látky jsou odpovědné za to, že nezmrzne. Nic z toho nikoho nezajímá. A že by stát kontroloval obsah deklarovaných látek, jak se to běžně děje u jahodového sirupu? Nic z toho se neděje. Ale za to se to pod hrozivým tlakem denně aplikuje lidem do organismu a deklaruje se, že je to BEZPEČNÉ. Ti, co to tvrdí, nevědí o těch látkách vůbec nic. A už vůbec netuší, co se stane za 5 či deset let.
Tedy deptat živnostníky a dávat jim pokuty za několik mililitrů odchylky sirupu či piva, která spotřebiteli nemůže nijak ublížit, na to je náš stát kabrňák. Ale 50% odchylka u vakcíny vůbec nikoho neruší. Vakcíny, po jejíž aplikaci prokazatelně zemřelo mnoho tisíc lidí. Vakcíny, která se nakupuje za peníze daňových poplatníků.
DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 15.11.2021
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA