PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sunday 26.05.2024
Search
  Search centre
Czech Republic Index
BASIC INFORMATION
  Basic facts about Czech Republic
The best of Czech
Regions in Czech Republic
Tourist regions
Turistické oblasti
Towns and municipalities
Euroregions
Microregions and associations
Picturesque regions
ACTUALITIES AND EVENTS
  Actualities
Action databank
Folk activities and festivals
Tourist activities
PRAGUE - HEART OF EUROPE
  City of PRAGUE
Prague information centres
Calendar of activities in Prague
Balneology
  Spas
Health insurance
Congress Tourism
  Exhibitions and exhibition grounds
Congress centres
Exhibitions and promotion
Congresses and conferences
Fairs and exhibitions
Tourism and leisure time
  Information centres
Culture and entertainment
UNESCO sights
Sights and architecture
Ecclesiastical monuments
Castles and chateaux
Active holiday
Hiking
Rural tourism
Cycling tourism
Water tourism and sports
Wine tourism
Sport and relaxation
Czech Tourists Club
Travel offices
Folklore and Traditions
  Folklorní sdružení
Folk ensembles
Folk festivals
Folk traditions and customs
Folk craft and products
Nature and its protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Protected landscape areas
Natural points of interest
Caves and abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Nature trails
Accommodation & dining
  Car-camping, camping site
Hotels, Boarding houses
Chaty a chalupy
Recreation areas
Further accommodation
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomic specialities
Commerce and services
  Services for motorists
Shopping centres
BUSINESS PROMOTION
  Investment opportunities
Financial sector and insurance
Properties for sale
Industrial production
Food production
Království perníku

Setkání infocenter Moravskoslezského kraje

V pondělí 30. června 2003 se v zasedacím sále Zastupitelstva Moravskoslezského kraje uskutečnilo pracovní setkání informačních center, které fungují na území kraje.
Jednání, které zahájila Ing. Jitka Švihelová (na prvním snímku) a nadále moderovala Ing. Petra Papoušková, bylo věnováno zejména konkrétním záležitostem dotačních programů Podpora sítě informačních center v letech 2002 a 2003.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Následující programový blok byl v režii Luďka Šorma, jenž jako ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR seznámil přítomné s podstatou A.T.I.C. ČR jako oborového cechu informačních center ČR. Mj. projevil zájem o užší komunikaci se všemi informačními centry (i těmi, kteří nyní ještě nejsou členy profesního sdružení), aby poskytování informací a statistických údajů o návštěvnosti se zjednodušovalo a aby se tyto informace nechaly sumarizovat za celou republiku. Jedině tak lze posílit obecné povědomí o smyslu, dosažených výsledcích práce a významu celé naší specifické profese.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
V závěrečném programovém bloku Ing. Petr Kratochvíl (ředitel odboru regionalistiky ČCCR) prezentoval současnou situaci v oblasti CR v ČR.
Připomněl, že v dubnu 2001 byla nastartováno zpracovávání Programů rozvoje cestovního ruchu v jednotlivých regionech. V srpnu 2003 budou všechny programy uzavřeny. V roce 2003 bude zpracována Kompilace, tj. srovnávací materiál charakterizující pozici CR u nás (v ČR). Rodí se Destinační management. Subjekt propagující a řídící CR v daném regionu směrem do republiky a do zahraničí, spolupracující se subjekty CR v regionu apod. Činnosti informačních center se nejvíce dotýká aktivita ČCCR a A.T.I.C. ČR při jednotném značení oficiálních IC. Zájemci se mohou obrátit přímo na ČCCR, která uhradí plnou výši nákladů na výrobu tohoto označení. Všechna IC, kterým bude přiděleno oficiální značení budou oficiálně presentována směrem do ČR a do zahraničí.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Aktivita Moravskoslezského kraje v oblasti informačních center není jednoznačná: zatímco na jedné straně správně posiluje systémové vazby mezi jednotlivými informačními centry (dokonce přispívá k teritoriálnímu rozdělení území mezi IC tak, aby nezůstalo žádné místo neobslouženo), praktické kroky v oblasti informatiky bohužel trpí nekoncepčností, uzavřeností a přijímáním krátkozrakých nesystémových řešení.

Luděk Šorm,
provozovatel Informačního centra města Pardubic
a ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

19.03.2004 v 09:39Petr

Dobrý den. Chtěl bych upozornit na arogantní chování ředitele BIC p. Kolčárka. Zhruba před dvěma měsíci jsem v diskusi na www.beskydy.com zveřejnil můj názor, že BIC se občas ke klientům chová s nezájmem, což je dle mého názoru nesporné. Na stejný názor přišla i MF Dnes se svým letním testem TIC. Můj příspěvek byl následující den vymazán právě ředitelem BIC. Tento jeho krok považuji za vrcholný akt arogance. Podotýkám, že příspěvek neobsahoval vulgarismy, byl "pouze" kritický. Zajímalo by mě stanovisko ATIC k této skutečnosti. Děkuji. Petr


19.07.2003 v 12:18Petr Kolčárek

V reakci na článek kolegy Luďka Šorma, ředitele sekretariátu ATIC (to jsem z toho blázen, kdybychom měli sekretariát včetně ředitele měla by práce vypadat trošku jinak) :o)).
Aktivita Moravskoslezského kraje, PRÁVĚ JE, v porovnání s předchozím vývojem podpory TIC jak státem, tak jinými orgány a institucemi, JEDNOZNAČNÁ, a to pozitivně jednoznačná. Filozofie dotačního titulu podpora TIC, v současné době je již vypsán další běh, je dle mého názoru zcela jasná, podpořit další rozvoj informačních center, zkvalitnění jejich činnosti zkvalitnění vybavení a podobně. Bohužel se ne zcela povedla pouze jedna část celého programu, (osobně odhaduju její důležitost v celém programu tak na 15 - 20%)a to je rozjezd a fungování tzv. přehledu akcí a některých dalších informací, což je škoda, ale chyby dělá každý. Ale základní cíle rozhodně program splnil.
Petr Kolčárek, člen rady ATIC za Moravskoslezský kraj


Zveřejněno 07.07.2003 v 13:19 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA