PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Dimanche 26.05.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Setkání infocenter Moravskoslezského kraje

V pondělí 30. června 2003 se v zasedacím sále Zastupitelstva Moravskoslezského kraje uskutečnilo pracovní setkání informačních center, které fungují na území kraje.
Jednání, které zahájila Ing. Jitka Švihelová (na prvním snímku) a nadále moderovala Ing. Petra Papoušková, bylo věnováno zejména konkrétním záležitostem dotačních programů Podpora sítě informačních center v letech 2002 a 2003.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Následující programový blok byl v režii Luďka Šorma, jenž jako ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR seznámil přítomné s podstatou A.T.I.C. ČR jako oborového cechu informačních center ČR. Mj. projevil zájem o užší komunikaci se všemi informačními centry (i těmi, kteří nyní ještě nejsou členy profesního sdružení), aby poskytování informací a statistických údajů o návštěvnosti se zjednodušovalo a aby se tyto informace nechaly sumarizovat za celou republiku. Jedině tak lze posílit obecné povědomí o smyslu, dosažených výsledcích práce a významu celé naší specifické profese.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
V závěrečném programovém bloku Ing. Petr Kratochvíl (ředitel odboru regionalistiky ČCCR) prezentoval současnou situaci v oblasti CR v ČR.
Připomněl, že v dubnu 2001 byla nastartováno zpracovávání Programů rozvoje cestovního ruchu v jednotlivých regionech. V srpnu 2003 budou všechny programy uzavřeny. V roce 2003 bude zpracována Kompilace, tj. srovnávací materiál charakterizující pozici CR u nás (v ČR). Rodí se Destinační management. Subjekt propagující a řídící CR v daném regionu směrem do republiky a do zahraničí, spolupracující se subjekty CR v regionu apod. Činnosti informačních center se nejvíce dotýká aktivita ČCCR a A.T.I.C. ČR při jednotném značení oficiálních IC. Zájemci se mohou obrátit přímo na ČCCR, která uhradí plnou výši nákladů na výrobu tohoto označení. Všechna IC, kterým bude přiděleno oficiální značení budou oficiálně presentována směrem do ČR a do zahraničí.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Aktivita Moravskoslezského kraje v oblasti informačních center není jednoznačná: zatímco na jedné straně správně posiluje systémové vazby mezi jednotlivými informačními centry (dokonce přispívá k teritoriálnímu rozdělení území mezi IC tak, aby nezůstalo žádné místo neobslouženo), praktické kroky v oblasti informatiky bohužel trpí nekoncepčností, uzavřeností a přijímáním krátkozrakých nesystémových řešení.

Luděk Šorm,
provozovatel Informačního centra města Pardubic
a ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

19.03.2004 v 09:39Petr

Dobrý den. Chtěl bych upozornit na arogantní chování ředitele BIC p. Kolčárka. Zhruba před dvěma měsíci jsem v diskusi na www.beskydy.com zveřejnil můj názor, že BIC se občas ke klientům chová s nezájmem, což je dle mého názoru nesporné. Na stejný názor přišla i MF Dnes se svým letním testem TIC. Můj příspěvek byl následující den vymazán právě ředitelem BIC. Tento jeho krok považuji za vrcholný akt arogance. Podotýkám, že příspěvek neobsahoval vulgarismy, byl "pouze" kritický. Zajímalo by mě stanovisko ATIC k této skutečnosti. Děkuji. Petr


19.07.2003 v 12:18Petr Kolčárek

V reakci na článek kolegy Luďka Šorma, ředitele sekretariátu ATIC (to jsem z toho blázen, kdybychom měli sekretariát včetně ředitele měla by práce vypadat trošku jinak) :o)).
Aktivita Moravskoslezského kraje, PRÁVĚ JE, v porovnání s předchozím vývojem podpory TIC jak státem, tak jinými orgány a institucemi, JEDNOZNAČNÁ, a to pozitivně jednoznačná. Filozofie dotačního titulu podpora TIC, v současné době je již vypsán další běh, je dle mého názoru zcela jasná, podpořit další rozvoj informačních center, zkvalitnění jejich činnosti zkvalitnění vybavení a podobně. Bohužel se ne zcela povedla pouze jedna část celého programu, (osobně odhaduju její důležitost v celém programu tak na 15 - 20%)a to je rozjezd a fungování tzv. přehledu akcí a některých dalších informací, což je škoda, ale chyby dělá každý. Ale základní cíle rozhodně program splnil.
Petr Kolčárek, člen rady ATIC za Moravskoslezský kraj


Zveřejněno 07.07.2003 v 13:19 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA